Zvyky, tradice a ty naše český palice

Roky jsem žila v Anglii, byly to zrovna ty roky po střední škole, kdy jsem formovala svoji osobnost a byly pro mě velmi důležité. Nemohla jsem mít zajímavější mládí a byla jsem v té době opravdu, opravdu šťastná. A první věc, která se mi dnes vybaví, když na tu dobu vzpomínám, jsou zvyky. Co by byla Velká Británie bez tradic?

I já jsem měla spoustu těch svých osobních a drobných, měla jsem rutinu pro všední den, ve kterém jsem šla do práce, měla jsem ji pro víkendové dny trávené doma i pro výlety.

Vstala jsem brzy ráno, upravila se, sbalila a vyrazila na nádraží. Koupila si lístek na vlak a snídani. Černý čaj byl její nezbytnou součástí. Dívala jsem se na britskou krajinu za oknem a cítila se neskutečně šťastná, že jsem tady a teď a zároveň velmi smutná, že to nemůžu sdílet s nejbližšími. Přijela jsem do Oxfordu, Londýna nebo Paigntonu, zorientovala se, prošla město, udělala pár fotek a sedla si na lehký oběd u kterého jsem napsala pohledy a prošla si mapy a poznámky, abych se ujistila, že neodjedu, aniž bych viděla vše, co jsem si naplánovala. Večeři jsem si koupila na cestu a pořádala ji při čtení knížky. Domů jsem se vrátila klidná a vyrovnaná, dostála jsem své výletní tradici.

A když jsem se vrátila do republiky? Už jsem nebyla zdaleka tak šťastná a své zvyky jsem začala postupně opouštět nebo jsem si je nepřipouštěla. Přišlo mi a vlastně stále připadá, že tady se zvyky nenosí. Že je tradice něco, čemu se smějeme a je to snad i projev slabosti.

A pak přišel další Nový rok a my se šli projít po Novém světě. A na oběd k Labutím, kde u vedlejšího stolu seděla ta samá rodina, jako každý rok, od doby, co jsme spolu. A pak tu byl můj zvyk udělat nové plány a každé ráno začalo černým čajem a já si najednou vzpomněla na Anglii, na sebe, začala si to užívat a rozhodla jsem se začít zase bazírovat na zvycích a chci jich mít tolik, že zaplní celý můj den.

Tradiční výlet do Plymouth…

1. Tradiční výlet do Plymoutn...

Oxford…

2. Oxford....JPG

Bath…

3. Bath...

Penzance…

4. Penzance...

Bradford on Avon…

5. Bradford on Avon...

Portland…

6. Portland...

Stourhead…

7. Stourhead...

Windsor…

8. Windsor....JPG

Weymouth…

9. Weymouth...

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s