Maruščina rozlučka se svobodou

Začalo to geniálně. Kdybych prozradila, že rozlučka začíná v šest, jak bylo dávno dopředu domluveno a zároveň chtěla vyrazit za pět šest, asi by jí došlo, kam míříme. V Líšni těch možností zase tolik není. A tak mi nezbylo, než se tvářit, že se začátek posunul o půl hodiny dál a my v šest vyrážíme do města. Chudák nic netušící Maruška si sedla, povídala, měla před sebou půlhodinovou cestu tramvají, jenže já se po dvou zastávkách zvedla s tím, že rychle vystupujeme. Tramvaják byl ale rychlejší. Zavřel dveře, ještě s nimi dal Marušce pořádnou ránu do kolene a ujížděl s ní dál po trase. Moje prvotní zděšení se změnilo ve výbuch smíchu. Odevzdaně jsem čekala, co se mi ještě povede, ale zbytek večera se obešel bez průšvihů.

 Počkala jsem, až se Maruška o zastávku vrátí. Přivedla ji do Havany, kde čekaly její kamarádky. Byla večeře, drinky a dárečky. A protože moc ráda tančí, přesunuly jsme se do taneční školy, kde jsme měly lekci salsy pod vedením Matěje. Byla to sranda, Maruška jako profesionální tanečnice. Už se těším, až se půjdu podívat na první taneční soutěž, kterou si s Markem střihnou. Do toho Peťa z tanečních znalá a my s Luckou, tak trochu dřeva s problémem s autoritami. Matěje obdivuji, jel za námi rovnou z taneční soutěže, vyčerpaný, přesto byl strašně milý, v dobré náladě, naučil nás spoustu věcí a ještě si s námi zašel na drink do Spiritu. Nad ránem jsme si ještě osvěžily pár tanečních kroků neurčitého druhu v Charlie´s a domů odcházely na oko pobouřené, že ani v našem věku se nevyhneme obdivu a zájmu mladíku na diskotéce se vyskytujících.

 A pro ty z vás, komu se dostane té cti, že budete svědkovat sobě velmi blízké osobě, mám pár tipů. Poslouchejte jen a jen právě tu osobu. Program vybírejte tak, aby se ona bavila. Modlete se, aby její kamarádky neměly diametrálně odlišný názor na samotný průběh. Pokud se přeci jen stane, nebojte se použít fyzického násilí při prosazení vlastního scénáře. Toho jsem byla já naštěstí ušetřena. A hlavně zhluboka dýchejte při návalech paniky, že jí to celé pokazíte. A nenechte se zastavit ani prvním infarktem ve chvíli, kdy se to začne celé hroutit ještě, než vůbec vyrazíte.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s