Zabydlela jsem se ve svém snu

Půl roku si plním svůj velký sen o bydlení v Holešovicích a nenašla jsem si chvíli, abych vám o tom napsala. Asi proto, že to souvisí s velmi nepříjemnou situací v mém životě a to je rozchod s přítelem.

Měli jsme tak odlišný pohled na svět a přístup k životu i našemu vztahu, že jsme se vlastně prohádali a protrápili celými těmi čtyřmi lety. Ale zažili jsme toho spolu taky spoustu hezkého a měli se moc rádi. Takže jsme se bezradní rozcházeli a šťastní začínali znovu pořád dokola.

Jenže poslední dva roky už to pro mě začalo být opravdu těžké. Nechala jsem si, díky lidem, se kterými tam vytvářím hodnoty, zalézt svou práci hluboko pod kůži a stojí mě tak víc sil a času, než dřív. Snažila jsem se často navštěvovat své přátele a rodinu, pomáhat jim se vším možným a dělat jim radost dárky, takže jsem věčně něco objednávala, vyzvedávala a kupovala. Do toho jsem měla doma ráda uklizeno, nakoupeno a uvařeno a na dny volna a dovolené připravený program, což mě stálo síly a čas, které ještě zbyli.

Ztloustla jsem, nebyla jsem na tom dobře psychicky, byla jsem nešťastná, že nemám čas na sebe a věci, ve kterých se chci realizovat, tedy především psaní blogu a Prvorepublikovou. A když jsem se rozhlédla kolem sebe? Nikoho to nezajímalo. A to mě nejvíc zraňovalo u vztahu a tak jsem neviděla jinou možnost, než se odstěhovat, jako takové poslední varování.

No a stejně, jako když jsem se naposledy ocitla sama a odstěhovala se do Prahy, jsem šla za tím, co mi ze srdce zbylo i tentokrát a odstěhovala se do Holešovic. Bydlím na Kamenické, takže vlastně na pomezí Holešovic a Letné a do Stromovky i do Letenských sadů to mám sotva pár kroků. Budu k vám upřímná, moc často mě tam nepotkáte, zvlášť teď v zimě je to do práce a domů nebo do Brna, Neapole, Bordeaux , Barcelony, na Kubu. Ale i tak jsou to pocity absolutního štěstí, když tady pobíhám. Ani po tom půlroce, mě nepřestalo bavit vytáhnout klíče z kabelky zbytečně brzy a žmoulat je v ruce, zatímco se nadšeně rozhlížím po budovách kolem, než dojdu až před náš dům. Taky jsem teď hrozně ráda, když tady v baru zakončíme firemní akci nebo jdeme s holkama do Bio Oka a já pak nikam necestuju a jsem ve chvíli v posteli.

Vztah se nám nakonec zachránit nepodařilo, takže budu mít ještě spousty příležitostí si bydlení ve svém snu užít.

Moje nová láska, Letná…

IMG_6242IMG_6244

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s