Kuba jet lag

Mezi Českou republikou a Kubou je posun výrazný ve více ohledech. Nejvíc mě uchvátil samozřejmě ten politický, ale dostal mě naštěstí jen ten šestihodinový posun časový.

Směrem tam to nebylo tak hrozné. Přijely jsme večer, vyspaly se do sytosti a vyběhly na průzkum Havany, která nás probrala svojí svébytností.

Směrem zpět už to vtipné nebylo. Předně jsem byla nemocná. A to je teda na všechny ty přelety opravdu za trest. Ale hlavně jsem potom déle jak týden chodila spát v pět ráno a vstávala po poledni. A vyžádalo si něco mé energie a disciplíny to postupně srovnat a začít fungovat zase tak nějak hezky česky.

Jediná humorná historka, vztahující se ke spánkovému deficitu a časovému posunu se stala nějaký třetí, čtvrtý den pobytu v Havaně. A přispěly k ní určitě také nové zážitky a rum v šokujícím množství.

Navečer jsme se vrátily do apartmánu a Verča s Markét se rozhodly na chvíli si lehnout, než vyrazíme tančit. Já už měla s takovým vstáváním své zkušenosti z předešlého večera, kdy jsme si právě takhle pospaly, a zatímco holky byly hned probrané, oblečené, Markétka mi dokonce dala skvělý rychlokurz salsy, já byla ještě minimálně hodinu totálně mimo sebe.  A tak jsem se rovnou výrazněji nalíčila, zatočila si účes, oblékla jsem se do dlouhých šatů a takhle vylepšená si lehla do postele. Jako do truhly. I s rukama zkříženýma na prsou. Prostě v plné parádě. A těšila jsem se, jak se vzbudím a budu rovnou oslňující. A než se ke své oslnivosti dopracují i holky, budu mít prostor si uvědomit, kde jsem a jak se jmenuji. A povedlo se, teda tak na půl. Sama bych se už asi nikdy nevzbudila a tak jsem byla ráda, že nás vzbudila Saša. Díky promyšlené poloze jsem byla opravdu stále oslnivá. Jen jsem byla oslnivá v půl jedné ráno, protože jsme totálně zaspaly. Tak jsem se od srdce zasmála, umyla si obličej z ksichtu a pokračovala v rozjetém programu, při kterém jsem si o protančené noci mohla nechat tak akorát zdát.

Poučení na závěr? Můžete si zamaskovat vrásky a zaplést vlasy, ale jakmile už se jednou zapletete s jat lagem a stářím, musíte počítat s tím, že vás čas od času společnými silami dostihnou a přemůžou.

Cuba Libre do mě… A se mnou do víru noční Havany. Pohled z hotelu Inglaterra…

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s