Jak jsem vzala Brno na milost

Co si budeme. V poslední době jsem do Brna moc ráda nejezdila. A vůbec se tím netajila. Měla jsem velmi špatné zkušenosti s chováním lidí ve službách, i s motáním se lidí po ulicích. Přijde mi, že to město je sice malebné a poklidné, ale roste rychleji, než jsou schopni růst jeho obyvatelé a běžní uživatelé.

Potom jsem si za to mohla taky sama. Na málokterou akci tam konanou, jsem řekla ne. Takže jsem běhala nahoru a dolů. Unavená, nervózní a vůbec negativně naložená.

Tento víkend se mi to ale podařilo prolomit. Na sobotu jsem si naplánovala nákupy. A rande s Maruškou. A na neděli oběd s holkama.

Podařilo se mi sehnat všechno, co už jsem nemohla koupit dlouho. Jednoduché košile v Peeku, bílá a černá, které jsem si teď, když mě začalo bavit žehlení, povolila zase nosit. A k nim se tam vloudila i jedna růžovo růžová, dokonalá. A punčochy, když mi je sečtou a podtrhnou, na setinu vteřiny vždycky zalituji, že nenosím kalhoty, byla bych o tolik movitější. Ověšená taškami jsem se na Marušku rozhodla počkat v Le Petit. Spokojená jsem se složila do křesla a rozněžňovala se nad interiérem kavárny ve stylu Malého prince, který je moje srdcovka. Ve chviličce byla u mě neskutečně milá slečna, radost si u ní objednat. Strávily jsme tam s Maruškou velmi klidné odpoledne plné smíchu a pohody. Asi i proto, že se ta kavárna nehledá úplně snadno, sama jsem kolem ní jednou kroužila a netrefila. Jestli se dostanete do Brna, dejte si tu práci, stojí to za chvíli bloudění.

V neděli jsme s holkama slavily Adrianky narozeniny v Nok Nok. Restaurace je na dobrém místě, v jinak prázdné ulici ústící na Svoboďák. Působí luxusně, dobře se tam vaří, obsluha nejdřív neskutečně protivná a povýšená, ale jako mávnutím kouzelného proutku se v průběhu odpoledne proměnila na profesionální a milou. Takže tenhle podnik můžu nakonec s klidným svědomím docela doporučit.

Jestli se chystáte do Brna, dělejte to, jako teď já. Moc si toho neplánujte, to město má své tempo. Raději se rozhlédněte v klidu po budovách, je tam k vidění spousta krásné funkce. Dejte si práci a vyhledejte si dobré a osobité podniky. A stejně jako já využijte toho, že mají slušně zásobený Peek s velkým dámským oddělením. S takovým postupem musí to město vzít na milost každý.

Netradiční pohled z Alfy…

Brno 2018.JPG

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s