Osobnost

Ta moje vlastní. Postupem let se proměňovala, i teď se mi mění pod rukama, dokonce rychleji a fatálněji, než kdy dříve a vím, že až přestane, bude smrt.

Je v ní to, s čím jsem se narodila, co mi dalo okolí a co jsem si dala já sama, odráží se v ní, jak přemýšlím. Co jsem viděla, slyšela a cítila, co ochutnala a na co si sáhla.

Je to důvod mých radostí i starostí. Podívala jsem se díky ní na tu nejúžasnější svatbu do Bosny a Hercegoviny, kde se ke mně chovali jako k té nejvzácnější princezně, přestože mě neznali a věděli, že už v životě neuvidí. Žila pár let v Anglii, kde jsem v neděli mohla jít koukat na místní fotbal nebo s kamarádkou na předlouhou snídani. Nebo si třeba zajet sama na výlet na Windsor. Představte si, že jsem tam zabloudila někam mimo oficiální trasu a tak se mi stalo, že se na mě usmál a mrknul člen královské stráže, jen proto, že se to nesmí a že jsme tam v tu chvíli byli úplně sami. A když jsem se chtěla setkat s tím svým top strop chlapem, tak jsem si o to prostě řekla. Na druhou stranu mi komplikuje vztahy s přáteli, poškozuje mě ve věcech pracovních a může do jisté míry za problematický vztah k rodičům.

Právě ona je ale ten pevný bod, kolem kterého se to všechno točí. A ano, někdy je to všechno jen ten metrák mojí živé váhy, ale jindy další osobnosti, které umí přitáhnout a to mi pak připadá, že se kolem ní točí celý svět.

A to je ten pocit, pro který stojí za to žít a za který jsem vděčná až tak, že jsem se ve třiceti prostě rozhodla ji nikdy nezradit. Ať už to znamená cokoliv.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s