Kupé v lese

Druhá talkshow, na které mě můžete pravidelně potkávat. Bylo by logické, kdybych se k ní dostala přes Operitiv, Ondřeje Cihláře, Vosto5. Ale co v mém životě je logické. Hledala jsem něco, na co bych jako naprostá hudební negramota mohla jít do Café V lese, aniž bych se přetvařovala. A zůstala kvůli Vosto5 a lidem, kteří se naučili chodit se mnou, a jejichž počet mimochodem roste. Úplně se vidím za rok, jak číhám na prodej vstupenek. A beru je všechny. Takže zajděte, dokud kvůli tomu nemusíte být moji kamarádi, kterým lístky opatřuji.

Kupé v lese má tu zvláštnost, že hosté jsou málokdy známí dopředu. Minimálně tak dlouho dopředu, jak je potřeba koupit lístky. Ale za mě to je úplně jedno, protože to stejně celé stojí na svérázném smyslu pro humor a sehranosti mezi Ondřejem a Petrem Prokopem. Zkrátka sranda je s hosty nebo z hostů, ale vždycky je přítomná, protože sranda muší bejt.

A pak to prostředí, všechno je tam takové milé, lesní, i barmanky, jako na houbičkách. Místo, na které se člověk vrací jako domů a rád v něm tráví čas.

Vůbec se nedivím, že pod vlivem těchto zvláštností Verča kostým Petra Prokopa považovala za vyjádření osobnosti. Já, co teď jedu na vlně undergroundu, si přesně takhle představuji tesilovou verbež, Verča standardního návštěvníka lesa. Málem jsem umřela, když se mě zeptala, s bezradným výrazem ve tváři, co to má ten borec na sobě. A jen proto, že to byla moje Verča, jsem nenahodila zhnusený výraz a neřekla, že nevím, ale že to musí být totální magor. Jen proto jsem se rovnou rozesmála, že to je normální člověk a na sobě má oblíbený hnědohnědý oblek Karla Krautgartnera.

Zatímco na Operitiv přijdu, vyslechnu, a mažu domů, rovnou z práce a odtud střízlivá spát, do lesa dorazím většinou minimálně hodinu před představením se pobavit s přáteli. A zůstávám s nimi i po Kupé. A protože mi vždycky i několik z nich současně platí lístky ve víně, bývá sranda nejen v průběhu večera, ale taky druhý den, když má jeden vstát do práce a důstojně v ní fungovat. Na pondělí už lístky neseženete, ale třeba za měsíc, na zvláštním místě, se zvláštním programem.

Můj oblíbený večer s ještě oblíbenější Aňou Geislerovou…

Foto: Vosto5

747455118_780x439

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s