Proton!!!

Na stránkách divadla Vosto5, jsem viděla všechny dostupné záznamy her. Ty obzvlášť oblíbené, jako je třeba Operace levý hák, i několikrát. Poprvé v životě jsem si poslechla rozhlas, to kvůli Vyvážené revue. A chodím do lesa na Kupé. Přesto jsem ještě neviděla jejich opravdický představení naživo.

A protože mi teď spousta věcí chodí do života samovolně, zato přesně, jak potřebuji, přistálo mi na FB upozornění na představení Proton!!!

Když jsem si přečetla, jaké má hra téma, zajásala jsem. Oficiální a neoficiální hudební scéna v době komunismu u nás. Přesně, o co se teď s Verčou zajímáme.

A Verči jsem taky hned naspala, jestli jdeme. V minutě odpověděla, že jdeme, a vezme si na to volno. Tak určitě, Kabinet múz, to musí být v Praze, ani mě nenapadlo uvažovat o alternativě. Ale to už mi Veru psala, že vzhledem k tomu, že je neděle ráno, není ještě úplně probraná, nevšimla si, že je to v Brně. Kouknu a ono fakt. A tak jsem si vzala volno já. A bavila se představou, že překvapím, když se objevím v pondělí v lese, a ve středu v Brně.

Překvapení bylo oboustranné. Byť jsem si Proton!!! poslechla předem na Vltavě, docenila jsem ho až v reálu. Byla to neskutečná sranda, byť se teda v té oficiální tvorbě neorientuji zdaleka tolik, jako v té podzemní. Ke spoustě věcí bych potřebovala vysvětlivky. A kdybych měla odbočit do osobní roviny, už jsem si tak nějak malovala, že se mi jich dostane, když přišlo překvapení další. Svět není dobrý místo. Ale Proton!!! je rozhodně velmi dobré představení. A ještě mi připomnělo, že jsem chtěla na dovolenou do Ostravy. Na což se dívají všichni trochu zaraženě. Všichni až na Adrianku, která tam pojede se mnou. Svět je dobrý místo, nenechte se mást jen proto, že neustále tvrdím opak.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s