Pohlavní životy siamských dvojčat

Petr je člověk s neskutečným smyslem pro humor, a projevem obecně. Rád se profiluje jako ignorant, kterého musí do divadla nutit přítelkyně. A když už se jí to podaří, celé to utrpení prospí. Ve skutečnosti ho ale divadlo musí bavit, orientuje se v něm, a vůbec bych se nedivila, kdyby to byla jeho iniciativa, se v kultuře pohybovat. Vzal mě na Spalovače mrtvol, šel se mnou na Kupé v lese, a teď mi doporučil Pohlavní životy siamských dvojčat.

Moc jsem se těšila, že uvidím konečně také na divadle jednu z mých nejoblíbenějších hereček, Zuzanu Stivínovou. A rozhodně nezklamala. Je to jedinečná osobnost a talent.

Hra je to zajímavá, poukazuje na to, jak si dvě ženy opačnými extrémními přístupy ke své fyzické schránce snaží řešit své psychické bloky. Nastiňuje ale daleko víc současných společenských stereotypů a problémů. A je v ní jedna naprosto zbytečná, nechutná scéna. Až hru uvidíte, jsem si jistá, že hned budete vědět, která to je.

Stejně jako hra, mě oslovily lokace a prostory Meet factory. A úplně nejvíc lidi, kteří se o chod tohoto stánku kultury starají. Díky vlastnímu totálnímu vyčerpání a nezměrné blbosti, jsem se měla možnost seznámit s jejich profesionalitou a ochotou. Původně jsem měla lístek pro sebe. Pak jsem zjistila, že přijede Monča, a navrhla jí, ať jde se mnou. Koupit lístek do divadla není v její moci, a tak to zase zůstalo na mně. Měla jsem zase jedno z náročných období a povedlo se mi koupit lístek sice na stejné představení, ale jiný termín.

Zanadávala jsem si, jen tak pro zajímavost zkusila do Meet factory napsat, jestli se s tím dá něco dělat, a připravila se na to, že budu muset koupit lístek ještě jednou. Velmi mě překvapilo, když mi za okamžik odpověděli, ať další lístek nekupuju, že to předávají dál a pokusí se s tím něco udělat. Za dva okamžiky mi psali, že je to zařízeno, a lístek je od této chvíle platný pro termín, který potřebuji.

Když jsem ho předložila a na seznamu nebyl k najití, polilo mě horko a vysvětlila jsem celou tu peripetii. Načež se slečna rozesmála, že ví přesně, že jsme to řešily spolu. Má mě dopsanou tady dole a omlouvá se. Já se rozesmála, že není nutné, aby se omlouvala za mou vlastní bezmeznou blbost, že jí moc děkuji. A na tomto místě moc děkuji ještě jednou. Nezdá se to možná, ale když je člověk na prášky, je pro něj taková pomoc k nezaplacení. A co teprve ta radost, která přetrvá. Radost, že existuje místo, kde jsou lidé na svém místě. Nakonec se k nám přidala ještě Markétka, a Pohlavní životy siamských dvojčat jsme si spolu skvěle užily.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s