pátek 24. září 2021

S úžasem jsem zjistila, ve svých Kristových letech, že na pravidelné prohlídky se chodí i k praktickému lékaři. Konečně příležitost vrátit si doktorku do Prahy. Po letech od zlomené nohy, kdy jsem si ji vrátila na Moravu, protože tam se mi to shodou okolností stalo.

Když se vám něco v téhle zemi přihodí, a není to zrovna lobotomie, jste si vědomi, že o vás bude postaráno, jako málo kde. S prevencí a vším, co tak docela nehoří, to poslední dobou začíná být lehce frustrující. Měsíce čekání, po kterých lékař odchází na dovolenou, nebo odchází docela, aniž vás viděl. Následuje přeobjednání, a měsíce se mění v roky.

Jsem sama, a jsem nerada závislá na svém okolí. Takže pro mě není horšího pocitu, než když mi začne stávkovat zdraví, nebo se bagatelizuje má prevence. Prožívám to nad míru.

Dlouho jsem tedy hledala, zato nakonec narazila na poklad. Všechny ženy v ordinaci maximálně lidské, dobře naladěné a pečlivé. Udělaly pro mě první poslední.

Paní doktorka Skálová se mě vyptala na věci, které s praktickou prohlídkou nemusely mít zdánlivě nic společného. Ale uklidnily mě víc, než veškeré ty odběry všeho myslitelného, které ukázaly, že jsem naprosto zdravá. Ty otázky mi ukázaly, že si uvědomuje, co je dlouhodobě opravdu důležité sledovat, z čeho zdravotní problémy pramení.

Dokonce mi ponechala moji obezitu s tím, že lepší být v klidu, zvlášť pokud to umím tak dovedně skrývat, než začít blbnout, a za rok jí do ordinace přijít metráková.

Pravda je ta, že jsem teď měla smutnější období, ve kterém jsem zažírala emocionální prázdno. Ale to už je za mnou, toho důsledná kila začínají odcházet sama, takže věřím, že svoji super úžasnou lékařku nezklamu. Už jen proto, co mě zatahalo za uši, co mě zarazilo. Bylo to slovo skrývat. To se v mých postojích nějak nevyskytuje. Já se ráda snažím žít kvalitně a udržitelně vůbec ve všech směrech. Nevnímám nedostatky, pracuji na dostatku. To mi do cesty přivádí všechny tyhle úžasné osobnosti, které mi potíže odstraňují z cesty, a pro mě je pak ta práce zábavou a odměnou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s