čtvrtek 7. října 2021

Dnešek byl dnem, kdy jsem byla s prací doma a na sobě pro tento okamžik hotova, a vyrazila jsem ven.

Od doby, co chodím na gynekologii do krásně zrekonstruovaného statku na vesnici a přece v Praze, není mi to tolik nepříjemné. Nejdřív jsem měla milou, potom ještě milejší paní doktorku. Když mi je vyměnili za doktora, začala jsem se se statkem pomalu loučit. Doktor byl ale neskutečně fajn, zajímal se o mé psaní, na což umím odpovídat rozhodně uspokojivěji, než když se mě ptají, jestli plánuji mít děti a kdy.

A tak jsem dnes neměla žádné obavy. Místo odpovědi na moji úvodní otázku po mě střelil, jestli jsem z Moravy. A přidal dalších pár stereotypních krávovin v kontextu zbytečnosti. Asi mě potěšilo, jak rychle jsem se jeho náladě přizpůsobila. Proč zbytečně plýtvat energií. Venku jsem se oklepala, a s klidem si vyřídila nákupy a vyzvedávky. Koupený oběd po dnech zachváceného vaření byl vítaný zážitek.

A zážitek byl taky Robot Radius Laterny magiky, na kterého jsme se večer vypravili na Novou scénu s Davidem a jeho přítelem. Na to, jak dlouho spolu pracujeme, a troufnu si říct se přátelíme, jsem se s Láďou setkala poprvé, a moc ráda. Nemohla bych si přát lepší společnost, obzvlášť při tak vypjatém představení. Poslední dobou moc nespím, práce je hodně a hlava je v zápřahu. Skvělou konverzaci jsem zapíjela skvělým Merlotem, takže když se ve hře odehrálo něco, co ve mně drnklo o strunu, spustil se proud slz.

Po skončení jsem přiznala, že mám respirátor durch, a že jsem už ale úplně v prdeli, nebo to bylo dobrý představení.

David mě ujistil, že jsem v prdeli. Rozveselilo mě to, a s odstupem času to podepisuji v plném rozsahu. Radius měl s R.U.R. LOL společného. A mim prostě není umělec, na kterého jsem schopná se nacítit. Výprava mě bavila, Pavlíčkův luxusní hudební doprovod byl pochopitelně nejvíc.

I z prapodivného představení umím odejít povznesena, s dobrým pocitem a vítězným úsměvem, když ho absolvuji v obohacující společnosti. Se kterou nemám problém nabourávat stereotypy Národního tím, že v konverzaci o Čapkovi volně pokračuji při využití pánských toalet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s