pátek 21. října 2022

Alter a na něm můj Kabaret. Na tuhle akci jsem se těšila předlouho. Byť musím po práci ještě zařídit pár věcí na víkend, abych stíhala své plány, navečer konečně vypínám.

Doma se přesprchuji, znovu nalíčím a obleču. Jako loni vytahuji poprvé v sezóně kožich, do ruky pugét umělých kytek pro doktora, a vyrážím.

Jako loni pomůžu před začátkem přinést pár židlí. Honza za mnou běhá, a chce vědět, co mi kdo řekl. Nevím, co mu na to mám říct já. Svěřil se Verči, protože je to manželka kamaráda, se kterou si nejsou nijak blízcí, nebo proto, že věděl, že jsme teď jedna prdel, a řekne mi všechno? Co z toho mi přijde pravděpodobnější. A tak mu neříkám nic určitého, a zařizuji se tak, abychom spolu už v průběhu večera nemluvili vůbec.

Proberu všechno s Veru. A brzy se ke mně připojí David s Vláďou. Mám velkou radost, že se přišli podívat, jsou to skvělí parťáci na akce. Jako první přijíždí Pavlík s kamarádem a se syny, kteří na mě hledí vyděšeně, a vykají mi, tak to je cute. Potom doktor s dalšíma plastovýma kytkama, hezky pod bundou, na chlapa, ušetřil si asi pár podezřívavých pohledů v tramvaji. Kdy se k nám připojili ti naši Honzové netuším, už jsem na koncertě Yamabushi. Po něm se začínají trousit Jirkovi přátelé, a nastává dojemné vítání, a ještě dojemnější koncert, který baví všechny zúčastněné.

Přicházím na to, že když jsem obklopena lidmi, kteří mě mají rádi takovou, jaká jsem, pomine důvod mě peskovat za to, že jsem utažená, protože utažená být přestávám.

Po našem koncertu si s Davidem zatančíme a zazpíváme i na přínosné Quidově afterparty, a pak se zhruba stejně dlouho, jako celá akce trvala, dohadujeme na břehu Vltavy, kam půjdeme. Na scénu přichází Houba, také archeolog s jasným vhledem do mojí duše, Mišo po mně pinkne stonožku vylezivší mu z nákrčníku, kterou si přivezl z lesů, a na kterou jsem ho upozornila, a já začínám vyvádět, a jsem utažená až do zhruba pěti do rána, kdy se dostanu domů.

Jako loni házím kožich rovnou do prádla. Ale mírné zlepšení tu je. Není zlitý vínem, a nespím v něm. Je jen ulepený od rebarborové limonády. Celé jsem to dala střízlivá. Jsem neskutečně silná utažená žena.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s